Теми, видання, історії, що “підірвали” мережу інтернет і пройшли витримку роками – представляємо найбільш ТОПову добірку матеріалів, опублікованих на сайті Інституту соціокультурного менеджменту.
101 ідея для діяльності закладу культури – матеріал, актуальний і сьогодні
Цікавий, практичний і корисний на роки вперед інформаційний матеріал, ідеї якого були згенеровані ще 2012 року на Національній конференції “Реформування закладів культури” у м. Ірпінь Київської області. 101 варіант або ж 101 ідея – як заклад культури може сприяти розвитку громади й громадської активності на локальному рівні висвітлено у матеріалі:
101 ідея для діяльності закладу культури – матеріал, актуальний і сьогодні
60 ідей розвитку громади
Ще один перелік не менш цікавих ідей, що орієнтовані вже більше на потенціал громадського сектору на локальному рівні – організація громадської діяльності, освітньо-інформаційний, екологічний, економічний, інфраструктурний, дозвіллєвий та цифровий розвиток громади.
60 ідей розвитку громади були сформульовані у 2019 році учасниками проєкту “Школа громадської участі-4”. Звичайно, кожна громада унікальна, має свої особливості, але із запропоновані 60 ідей досягли масового поширення, пропонуємо згадати що ж це були за ідеї:
Як має працювати бібліотека в сучасних умовах?
Матеріал про сильні та слабкі сторони бібліотек як центрів місцевої активності, за даними SWOT-аналізу від Херсонських бібліотекарів. Стаття підготовлена 2020 року за результатами інтерв’ю з Леонідом Жовтило, випускником освітніх програм Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) та активним громадським діячем, який тривалий час працював з бібліотекарями Херсонщини (2019-2020) і визначив як бібліотека може стати центром місцевої активності громади за сучасних умов, детальніше у матеріалі:
Бюлетень “НДО-Інформ” №1 (58), 2020
Випуск інформаційного бюлетеню “НДО-Інформ” №1(58), що “підірвав” мережу інтернет, оскільки став довгоочікуваним виданням, зачіпаючи актуальні теми та реальні історії діяльності громадського сектору в умовах COVID-19 саме через призму діджиталізації. 2020 році відбулося переосмислення важливості цифрового мислення та вміння користуватися діджитал-інструментами, чим і ділимося у виданні:
Навчання, яке веде до розвитку громад: Досвід двох освітніх проектів Інституту соціокультурного менеджменту, 2019
Одне з видань, яким ми пишаємося, адже у ньому представлені позитивні приклади соціокультурної діяльності від 29 громадських активістів (соціальних аніматорів), які пройшли навчання за методикою ІСКМ в рамках проектів «Участь через залучення» та «Школа громадської участі-4». Кожна історія описує шляхи активізації громадян, вирішення проблем територіальних громад та створення Центрів місцевої активності на базі закладів культури. Вважаємо, кожен знайде для себе цікаву історію: