Кіровоградська обласні державна телерадіокомпанія (КОДТРК), яка вже давно перейшла на новий рівень соціального телебачення і стала майданчиком обговорення, вирішення проблем громади у м. Кіровоград та області, завжди із задоволенням підтримує громадські ініціативи, які спрямовані на будь-яку позитивну зміну. Соціально-активний канал «Кіровоград» співпрацює з багатьма регіонами нашої країни, а нещодавно і за кордоном дізналися про роботу КОДТРК, яку вони роблять на теренах своєї Батьківщини. А це і великий досвід для всієї України!
З понеділка по четвер кожного тижня в ефір виходить ток-шоу «МИ», в основі якого лежить популярний сучасний формат телешоу. У «живій» студії, у прямому ефірі збираються глядачі, компетентний ведучий, гості, причетні до головної теми вечора безпосередньо. 26 березня 2014 року такою темою і стала «Чи справді моя хата с краю?». «Маленьким десантом Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ)» назвав ведучий Дмитро Кобець присутніх у залі. А саме, президент ІСКМ Лев Абрамов, координатор проектів ІСКМ Оксана Набока, консультант ІСКМ та національний координатор Європейської Мережі Організації Громад Марія Калашнік, а також головний продюсер КОДТРК Олена Кваша, директор громадсько-активної школи с. Іванівка, Кіровоградської області і президент громадської організації «Фонд розвитку ініціативи громад», заступник голови Маловиськівської районної ради Кіровоградської області Леонід Жовтило.
Напередодні передачі, з 5 по 12 березня 2014 року учасники програми, а також ще декілька їхніх колег відвідали м. Катовіце (Польща) в рамках програми «Навчальні візити до Польщі», де переймали досвід поляків з організації та розвитку громад, досвід із залучення коштів (фандрейзингу), група відвідала деякі райони міста та власними очима побачила, як люди вирішують проблеми, що потрібно робити, як зібратись і щоб це принесло результат. Організаторами з польської сторони стала організація Bona Fides Association (м. Катовіце, Польща), а з української сторони – Інститут соціокультурного менеджменту (м. Кіровоград, Україна). В рамках візиту українська делегація також пройшла семінар з організації громад, який був організований Європейською Мережею Організації Громад (ECON), у якому взяло участь 10 країн (Литва, Боснія, Словаччина, Румунія, Угорщина, Україна, Німеччина, Іспанія, Грузія та Польща).
Учасники намагалися донести до громадян той досвід, який вони перейняли у поляків, тим самим закликаючи навести лад у наших українських громадах. Звісно, у багатьох виникне чимало запитань, але Україна тільки «включається» в процес організації громад, а початок завжди нелегкий. Давайте почнемо з себе, і тоді, ми змінимо нашу країну!
Переглянути передачу можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=GpoH6SnWceQ