• Cоціально – орієнтований бізнес потрібно підтримувати

    • 20.01.2012
    • Опубліковано : admin
    • 0 Коментар
    • 7
    • Роздрукувати

    «Якісний підхід до розробки  програм підтримки бізнесу та розвиток підприємництва із соціальною місією допоможе уникнути помилок минулих років  у вирішенні економічних та соціальних проблем області.» – таку думку висловили під час круглого столу на тему: «Механізми підтримки малого та середнього бізнесу та розвиток соціального підприємництва на Львівщині», що відбулася 16 січня в рамках проекту «Підтримка соціального підприємництва у Львівській області». Організатором даного заходу виступила Сокальська  Агенція  Регіонального Розвитку, директор Ганна Костюк.Учасниками цього заходу  були понад сімдесят представників: бізнесу, громадських організацій, бізнес-асоціацій, управлінь економіки РДА, ЗМІ. На зустріч також були  запрошені представники  Українського Фонду підтримки підприємництва Любов Стасів,  Ігор Богатирьов та представники облдержадміністрації, перший заступник голови ЛОДА Богдан Матолич, заступник начальника головного управління економіки та промислової політики ЛОДА Микола Польовий, директор Львівського МЦЗ Олег Рісний.

    На початку заходу Богдан Матолич зазначив, що підтримка розвитку малого та середнього бізнесу є одним із пріоритетів у діяльності ЛОДА. На його думку акцент необхідно робити саме на стимулюванні та підтримці соціально – орієнтованих підприємств, які допомагають людям із обмеженими можливостями стати активними членами суспільства.

     

    У своїй доповіді Любов Стасів наголосила на доцільності існування регіонального фонду у Львівській області та посилення державної підтримки малого та середнього бізнесу шляхом доступу до фінансових ресурсів. Богатирьов І.О., Перший заступник Голови Українського фонду підтримки підприємництва, поділився досвідом реалізації програм підтримки малого та середнього бізнесу фондами підтримки підприємництва та висловив сподівання, що Львівський РФПП незабаром посяде гідне місце серед інших регіональних фондів.

    Під час доповіді Ганна Костюк, директор Сокалььської АРР, депутат ЛОР висловила вдячність Фонду Східна Європа та Британській Раді в Україні за підтримку проекту, допомогу в реалізації та поширенні ідеї соціального підприємництва на Львівщині. Також подякувала Головному Управлінню економіки та промислової політики, обласному та міському Центрам зайнятості, які допомагали як партнери працювати в районах.

    В другій частині круглого столу учасники зосередились на механізмах підтримки малого та середнього бізнесу на Львівщині.

    «Про підтримку  та розвиток підприємництва   ми дуже багато чуємо останнім часом. Про це говорять представники усіх гілок влади. Чи змінюється ситуація на краще – навряд. Надмірна зарегульованість, тиск контролюючих органів, часта зміна правил гри,  неефективна робота Дозвільних офісів,відверте протегування з боку держави великим корпораціям не робить сприятливим клімат для малих підприємців. Чи можемо ми на регіональному рівні якимось чином вплинути на ситуацію. Напевне так. В першу чергу необхідно максимально, ефективно використовувати  інструменти  підтримки підприємництва регіонального  рівня, програми розвитку малого підприємництва, ресурс Центрів зайнятості, роботу бізнес-асоціацій та громадських організацій. Аналізуючи регіональну та районні програми підтримки підприємництва, бачимо, що вони  дублюються із року в рік  без аналізу ефективності, та  складаються із  заходів, які не мають нічого спільного із підтримкою підприємництва. Тому учасниками було внесено пропозиції, щоб у програмах обов»язково передбачити створення бази інвестиційних пропозицій, програми відшкодування відсотків за кредитами, підтримку соціально-орієнтованих підприємств. – зазначила Ганна Костюк.

    Як зауважив Ярослав Рущишин, член Ради Комітету підприємців Львівщини: «  перш за вс необхідно синхронізувати напрямки районних та обласної програм.

    В першу чергу, потрібно знеособити контакт підприємця з чиновником – наприклад, через впровадження електронної форми спілкування підприємців Львівської області з чиновниками. По друге налагодити  зворотній зв’язок із підприємцями.».

    Експерт проекту «Підтримка розвитку соціального підприємництва у Львівській області» Оксана Музичук,  представила учасникам зустрічі  Концепцію розвитку соціального підприємництва у Львівській області. Даний документ розроблено для поширення серед ГО, районних адміністрацій, депутатів місцевих рад  з метою включення у програми підтримки підприємництва.  В Проекті  Концепції передбачено, що  підприємці, які працюють в пріоритетних галузях економіки Львівщини із соціальною чи екологічною складовою, на реалізацію інвестиційних проектів зможуть одержати часткову компенсацію за  коротко – і середньостроковими кредитами за рахунок місцевих бюджетів.

    “Концепція Стратегії розвитку соціального підприємництва є важливим першим кроком, що може допомогти підтримати підприємницькі ініціативи, не лише на рівні громадських організацій та центрів зайнятості, а й на державному рівні”,– вважає директор Львівського міського центру зайнятості Олег Рісний.

    На сьогодні в рамках проекту «Підтримка соціального підприємництва у Львівській області» Сокальській Агенції вдалось:  об’єднати  більше 90  громадських організацій у Мережу,  навчити їх самостійно заробляти кошти; створити Базу соціально-орієнтованих організацій Львівщини, форум для обміну досвідом та добрими практиками у темі соціального підприємництва, на сайті Агенції  .

    На Львівщині є велика кількість громадських організацій, які вже давно працюють у сфері соціального підприємництва і потенційно вже можуть розвинути такі підприємства. Проте розгорнути свою діяльність вдалось лише кільком, і те титанічними зусиллями. Тому визріла нагальна потреба запровадити механізми підтримки громадських організацій, які цільово працюють для розвитку соціального підприємництва”,– вважає Леся Олієвська, голова Бродівського районного добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія».

    Результатом зустрічі стало написання учасниками резолюції, яку вирішено поширити для громадського обговорення  серед громадських організацій та бізнес асоціацій., та для подальшого подання у Львівську облдержадміністрацію.  Цією резолюцією зокрема запропоновано  звернути увагу державних виконавчих органів,  ОДА та РДА на проблеми малого та середнього бізнесу а саме:

     

    Львівській обласній державній адміністрації та Львівській обласній раді звернутись  до Кабінету Міністрів України з пропозицією узаконити впровадження на території Львівської області пілотного проекту «Впровадження електронної форми спілкування підприємців Львівської області з чиновниками регіональних та місцевих органів державної влади, чиновниками органів місцевого  самоврядування, представництвами центральних органів виконавчої влади в області(дозвільні офіси ін)».

    Львівській обласній державній адміністрації:

    Розробити та затвердити єдиний перелік обов’язкової інформації про підприємство, яка стосується надання послуг підприємцям дозвільними офісами, а також обласних та районних програм підтримки малого та середнього бізнесу, інвестиційного паспорту. Забезпечити доступність згаданого на Інтернет сайтах облдержадміністрації та районних державних адміністрацій. Там же повинна постійно знаходитися уся необхідна інформація про послуги, які надає єдиний дозвільний офіс підприємцю, запровадити гарячі лінії з питань роботи Дозвільних офісів.

    Відновити діяльність Координаційної ради з питань підприємництва про голові Львівської обласної державної адміністрації, переглянувши регламент та механізми її діяльності з метою забезпечення прийнятної ефективності 
    Здійснити комплексний аналіз Львівської області в цілому та районів і територій зокрема щодо потреби і доцільності розвитку на цих територіях галузей господарства для того, щоб відповідним чином зосередити підтримку підприємництва в пріоритетних галузях з урахуванням наявності трудових, природніх ресурсів, сировинної бази, інфраструктури, наближеності до кордону та ін.

    Передбачити в обласній та районних програмах підтримки малого та середнього бізнесу фінансові та інші практичні механізми стимулювання розвитку підприємницької діяльності у визначених пріоритетних галузях, наприклад, механізм часткового відшкодування з місцевих бюджетів процентних ставок за залученими в банках кредитами для реалізації пріоритетних інвестиційних проектів.

    З метою підсилення ефективності соціальної складової обласного та районних бюджетів в обласній та районних програмах підтримки малого та середнього бізнесу передбачити застосування механізму часткового відшкодування з місцевих бюджетів процентних ставок за залученими в банках кредитами для реалізації пріоритетних соціальних проектів суб’єктами соціального підприємництва та підтримки соціально-орієнтованих підприємств в цілому.

    Запровадити обов’язкову процедуру проведення обговорення проектів програм підтримки малого і середнього бізнесу громадськими радами при обласній та районних держадміністраціях.

    Впровадити відкриті телефонні лінії для звернень підприємців з приводу неправомірних чи надмірних контролюючих заходів контролюючих органів;  передбачити відповідні заходи та кошти в програмах підтримки малого  та середнього  бізнесу.

    При розробці обласних та районних програм підтримки малого та середнього бізнесу опиратися на аналіз потреб бізнесу та його очікувань щодо допомоги на основі  анкетувань та опитувань.

    Щоквартально проводити громадські слухання за участю представників бізнесу і громадських організацій підприємців щодо проблемних питань розвитку підприємництва і напрацювання шляхів їх вирішення, погоджених із громадськістю

    1.      Львівській обласній раді:

    Схвалити Концепцію розвитку соціального підприємництва у Львівській області; поширити  інформацію  про соціальне підприємництво та про міжнародний досвід і здобутки соціально-підприємницьких ініціатив у Львівській області.

    Резолюцію Круглого столу “Механізми підтримки малого та середнього бізнесу, розвиток соціального підприємництва на Львівщині.” опублікувати у ЗМІ.

    Проект РЕЗОЛЮЦІЯ

    круглого столу

    “Механізми підтримки малого та середнього бізнесу, розвиток соціального підприємництва на Львівщині.”

    16січня 2011 р Сокальська Агенція регіонального розвитку, м. Львів

     

    Ми, учасники круглого столу  «Механізми підтримки малого та середнього бізнесу, розвиток соціального підприємництва на Львівщині», проаналізувавши та узагальнивши відомі нам проблеми розвитку малого та середнього бізнесу в Україні в цілому та на Львівщині зокрема, даною резолюцією підтверджуємо свою стурбованість станом підтримки підприємництва у Львівській області та встановлюємо першочергові на даному відрізку часу кроки, які рекомендуємо до здійснення органам виконавчої та представницької влади різних рівнів, щоби  в дійсності вносити якісні зміни у сфері підтримки  підприємництва.

    Попри постійні декларації щодо уваги держави до малого та середнього бізнесу, кількість підприємств цієї сфери скорочується, незважаючи на те, що такі підприємці, окрім функції задоволення місцевих потреб, несуть важливі бюджетні навантаження, а саме є платниками податків у місцеві бюджети; підприємці як самозайняті особи не використовують бюджетного субсидіювання, як працедавці є джерелом нових робочих місць; у взаємодії  із великими підприємствами створюють взаємовигідні кооперативні структури.

    Чинна законодавча база продовжує бути недосконалою, все більше ускладнюючи  практику ведення господарської діяльності. У такому контексті задекларовані пріоритети державної політики залишаються лише предметом риторичних вправ політиків, викликаючи лише відчуття розчарування та фрустрації в населення.

    Найбільш очевидною причиною такого стану справ, а також його першопричиною є безсистемність механізмів державного регулювання розвитку малого та середнього підприємництва в Україні. Відсутність комплексності підтверджується тим, що при великій зарегульованості з боку держави діяльності суб’єктів господарювання,  розвинений перелік обмежень та санкцій не є збалансований механізмами стимулювання розвитку приватної підприємницької ініціативи.

    Навпаки, регуляторна політика держави в значній мірі ускладнює започаткування та ведення власної справи, сприяє корупції, та має своїм наслідком втрати інвестицій.

    Сприяння місцевої влади розвиткові малого та середнього бізнесу на практиці зводиться до прийняття до виконання «програм підтримки малого та середнього підприємництва», які в кращому випадку є безсистемними, а в переважній більшості випадків носять декларативний характер та повторюють з року в рік ті самі заходи.

     

    Опираючись на викладене вище, пропонуємо:

     

    1.      Львівській обласній державній адміністрації та Львівській обласній раді:

    Звернутись  до Кабінету Міністрів України з пропозицією узаконити впровадження на території Львівської області пілотного проекту «Впровадження електронної форми спілкування підприємців Львівської області з чиновниками регіональних та місцевих органів державної влади, чиновниками органів місцевого  самоврядування, представництвами центральних органів виконавчої влади в області».

     

    2.      Львівській обласній державній адміністрації:

     

    Розробити та затвердити єдиний перелік обов’язкової інформації про підприємство, яка стосується надання послуг підприємцям дозвільними офісами, а також обласних та районних програм підтримки малого та середнього бізнесу, інвестиційного паспорту. Забезпечити доступність згаданого на Інтернет сайтах облдержадміністрації та районних державних адміністрацій. Там же повинна постійно знаходитися уся необхідна інформація про послуги, які надає єдиний дозвільний офіс підприємцю.

     

    Відновити діяльність Координаційної ради з питань підприємництва про голові Львівської обласної державної адміністрації, переглянувши регламент та механізми її діяльності з метою забезпечення прийнятної ефективності  

    Здійснити комплексний аналіз Львівської області в цілому та районів і територій зокрема щодо потреби і доцільності розвитку на цих територіях галузей господарства для того, щоб відповідним чином зосередити підтримку підприємництва в пріоритетних галузях з урахуванням наявності трудових, природніх ресурсів, сировинної бази, інфраструктури, наближеності до кордону та ін.

     

    Передбачити в обласній та районних програмах підтримки малого та середнього бізнесу фінансові та інші практичні механізми стимулювання розвитку підприємницької діяльності у визначених пріоритетних галузях, наприклад, механізм часткового відшкодування з місцевих бюджетів процентних ставок за залученими в банках кредитами для реалізації пріоритетних інвестиційних проектів.

     

    З метою підсилення ефективності соціальної складової обласного та районних бюджетів в обласній та районних програмах підтримки малого та середнього бізнесу передбачити застосування механізму часткового відшкодування з місцевих бюджетів процентних ставок за залученими в банках кредитами для реалізації пріоритетних соціальних проектів суб’єктами соціального підприємництва та підтримки соціально-орієнтованих підприємств в цілому.

     

    Запровадити обов’язкову процедуру проведення обговорення проектів програм підтримки малого і середнього бізнесу громадськими радами при обласній та районних держадміністраціях.

     

    Впровадити відкриті телефонні лінії для звернень підприємців з приводу неправомірних чи надмірних контролюючих заходів контролюючих органів;  передбачити відповідні заходи та кошти в програмах підтримки малого  та середнього  бізнесу.

     

    При розробці обласних та районних програм підтримки малого та середнього бізнесу опиратися на аналіз потреб бізнесу та його очікувань щодо допомоги на основі  анкетувань та опитувань.

    Щоквартально проводити громадські слухання за участю представників бізнесу і громадських організацій підприємців щодо проблемних питань розвитку підприємництва і напрацювання шляхів їх вирішення, погоджених із громадськістю.

     

    3.      Львівській обласній раді:

     

    Схвалити Концепцію розвитку соціального підприємництва у Львівській області; поширити  інформацію  про соціальне підприємництво та про міжнародний досвід і здобутки соціально-підприємницьких ініціатив у Львівській області.

     

    Резолюцію Круглого столу “Механізми підтримки малого та середнього бізнесу, розвиток соціального підприємництва на Львівщині.” опублікувати у ЗМІ.

     

     

    Ми впевнені, що прозорість діяльності органів влади у взаємовідносинах із підприємцями є запорукою значного поступу у розвитку економіки Львівської області.

    Ганна Костюк
    Сокальська Агенція
    регіонального розвитку

    0503717198.

     

     

Немає коментарів

Додати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Календар подiй

Травень
2024
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Червень
2024
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Липень
2024
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Серпень
2024
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Вересень
2024
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Жовтень
2024
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Листопад
2024
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Найближчі події

Вiдео

Oops, something went wrong.

ПІДТРИМАТИ НАШУ ДІЯЛЬНІСТЬ

Найменування юридичної особи – Громадська організація “Кіровоградське обласне об’єднання громадян «Інститут соціокультурного менеджменту”.

Код ЄДРПОУ – 26114563.

Номер рахунку -UA523052990000026008015106552

Призначення переказу – Безповоротна фінансова допомога