12 липня в Кропивницькому розпочався проєкт Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) для жінок-переселенок, які внаслідок російської агресії втратили можливість жити та розвиватися у своїх громадах – «Адаптація через культуру». Виявили бажання взяти участь в навчальній програмі більше, ніж 40 осіб. За умовами проєкту – претендентки мали направити мотиваційний лист, інформацію про себе. Переважна більшість заявниць з Донецької, Харківської, Херсонської та Луганської областей.
Учасницями проєкту стали 20 осіб – 15 пройшли відбір на короткотермінові курси «Перукарська майстерність» (тритментолог, жіночі стрижки та інше) і 5 – на курс «Масаж». Викладачів для проєкту, як і учасниць організатори відбирали на конкурсній основі.
«Ми хочемо, щоб учасниці отримали можливість навчатися у найкращих майстрів своєї справи. Більш того, ми вважаємо, що взаємодія учениць і майстрів може сприяти налагодженню нових зв’язків між переселенками і членами громади – в перспективі це може сприяти і налагодженню економічних зв’язків», – зазначив Лев Абрамов, директор ІСКМ.
Перша група слухачок відсьогодні протягом 20 академічних годин вивчатиме основи курсу «Перукарська майстерність», який викладатимуть досвідчені майстри Кіровоградщини. Зокрема, з першою групою буде працювати Наталія Мироненко. «Для мене висока честь брати участь в такому проєкті, адже мої знання можуть допомогти комусь стати на ноги і пережити ці важкі часи», – зазначила Наталія. Наталія має більш ніж 10 років досвіду роботи в сфери догляду за волоссям.
Надія ж з Донецької області – учасниця проєкту, зазначає, що ні хвилини не мала сумнівів щодо участі в програмі. «В такі важкі часи я потребую фінансової стабільності, хочу, щоб мої діти мали все необхідне». Просити про допомогу, постійно ходити за підтримкою до волонтерських центрів, коли ти маєш сили і можеш працювати, вивчити щось нове – це не про мене. Хочу вчитися, влаштуюсь на роботу, буду заробляти і із задоволенням робити людей більш щасливим», – каже Надія.
«Сьогодні ми відчуваємо хвилювання і радість – це перший проєкт такого типу в нашому регіоні, ми бачимо високий рівень зацікавленості як у учасниць, так і у майстрів. Маємо надію, що у нас все вийде як найкраще. Дякую вам всім за перший крок. Це відповідально і перспективно», – зазначив у вітальній промові Лев Абрамов.
Нагадаємо, проєкт “Адаптація через культуру” фінансується в рамках проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.