«Створення умов для розвитку творчих здібностей дітей за допомогою залучення їх до засвоєння певних знань і практичних умінь у сфері образотворчої грамоти головна мета ізостудії , що діє при громадському будинку культури» – центр дозвілля «Водограй» (Щербанівська сільска рада, Полтавська область) запрошує до знайомства. Ігор Радько – художній керівник будинку культури, розповів нашому виданню про діяльність центру.
«Ми працюємо з різними верствами населення – дітьми від трьох років, молоддю, а також з людьми похилого віку. Із веденням карантинних обмежень ми перенесли нашу діяльність в онлайн. У нас є сторінка у соціальній мережі Facebook, де проводимо активності і досі. Створюємо відео, публікуємо фото, різноманітні презентації тощо. В основному, відео-ролики присвячені до якогось свята або самі створюємо подію і розказуємо про неї на сторінці. Записуємо концерти і також публікуємо для нашої аудиторії. Також, розповідаємо історії про наших жителів. Наш будинок культури входить до п’ятірки основного центру дозвілля територіальної громади. Це декілька об’єднаних сіл, населення яких складає приблизно по 1200 жителів. Активно беремо участь в обласних концертах, конкурсах, в Сорочинському ярмарку із своїми ансамблями. Звісно, хочеться оновити апаратуру, зробити ремонт, адже нашому закладу 150 років.
Використовуємо активно наявні онлайнінструменти, намагаємося інформувати наших жителів про діяльність будинку культури. Помітили, що більшості нашої аудиторії подобається, коли публікуємо саме фотографії. Відео менше набирає популярності. Фото все ж таки стосується якоїсь людини, тому багато перепостів. Ми самі обираємо контент і вирішуємо, що публікувати, що більше подобається нашій аудиторії.
Мистецтво – це продукт духовного життя людини. Займаючись, образотворчим мистецтвом, учні не тільки оволодівають практичними навичками художника, не лише здійснюють художні задуми, а й виховують свій смак, набувають здатність знаходити красу в повсякденному, розвивають зорову пам’ять, уяву, вчаться творчо мислити, аналізувати, узагальнювати. Ці якості потрібні всім. Важко назвати галузь людської діяльності, де б не стало в нагоді вміння малювати, складати композиції, здатність відчувати об’ємну форму і колір. Працюємо на благо нашої громади, щоб кожен мешканець іззадоволенням приходили до нас і брали активну участь у житті громади.
Ігор Радько,
художній керівник будинку культури
(Щербанівська сільска рада, Полтавська
область)
* Матеріал взято з “НДО-Інформ” № 1(62), 2022