Велике натхнення в мене викликає фраза відомого фізика та математика Архімеда «Дайте мені опору і важіль, і я переверну Землю!». Цей закон є фундаментальним і може застосовуватися у житті. Власне, важелями тут будуть досвід, знання і можливості, що спонукають мене до досягнення мети та є моєю найвищою мотивацією. Крім того, необхідні ще й правильно розставлені та стабільні опори, якими є бажання навчатися. Тяга до знань, прагнення до успіху, набуття досвіду повинні весь час перебувати в балансі. Саме тому я шукаю ці можливості все життя, щоб побудувати успішний важіль для особистісного розвитку для покращення життя в регіонах та нашій державі загалом.
Я, директор громадської організації «Створімо майбутнє разом», якій виповнилося вже два роки. Перший рік був реально складним, оскільки доводилося долати супротив різних ситуацій та обставин, людей та установ, але ми вистояли. Організація в основному діє на території Ніжинської громади Чернігівської області, але паралельно є співпраця з іншими громадами Чернігівської області.
Одним з напрямків нашої діяльності є розвиток молоді м. Ніжин Чернігівської області. Ми залучаємо молодь до участі у проектах, але перш ніж їх залучити, ми проводимо опитування для того, щоб дізнатися, чи потрібен молоді той чи інший проект або ініціатива. Молодь починає прокидатися, активізуватися і долучатися до різних громадських об’єднань, зокрема, до участі в ініціативах нашої організації.
Завдяки участі у проекті «Школа громадської участі-4», я отримав дуже корисну теоретичну і практичну інформацію щодо створення центру місцевої активності. Ми ініціювали створення молодіжного центру в Ніжині, але наша позиція щодо вільного вибору заходів отримала супротив з боку місцевої влади та деяких громадських організацій нашого міста. І тут ми не зламалися. Почали діяти більш локально і розпочали процес створення креативного хабу на базі Ніжинського державного університету імені М. Гоголя. Зараз дозвільні процедури вже пройдено і у вересні плануємо відкрити даний креативний Хаб для розвитку студентства та молоді. Загалом, коли я проводив опитування стосовно доцільності створення молодіжного центру та креативного Хабу, то молодь приєднувалася і пропонувала різні ініціативи. Це, власне, було одним з каталізаторів, того, що молодь до нас потягнулася. Молоді потрібен даний центр та креативний Хаб. Молодь хоче розвиватися. Ми залучали молодь до складання положення молодіжного центру та креативного Хабу, визначення напрямків діяльності тощо.
Ми також ініціювали створення центру місцевої активності на базі нашого місцевого будинку культури, що мало стати однією з платформ для проведення заходів і допомогти залучити більше людей до активної участі у житті громади. Вже були проведені домовленості із директором будинку культури, але відбулася зміна керівництва. І тепер розпочалися нові переговори. Крім того, були проведені переговори з бібліотеками Ніжинського району для співпраці в напрямку створення центрів місцевої активності.
Наприкінці 2018 року, ми розпочали реалізацію проекту «My step to dreams» («Мій крок до мрій»). Часто зустрічаються такі ситуації, коли молодь хоче розвиватися, але не має для цього можливостей. Тому, насамперед, враховуючи потреби молоді, ми створюємо, проводимо і залучаємо молодь до участі у різних соціальних ініціативах. На жаль, також виникли деякі обставини, які призупинили реалізацію даного проекту. Натомість я розробив програму «Твоє мистецтво важливе!», мета якого підтримка творчості молоді громади міста та інших населених пунктів. У раках цієї програми ми вже встигли успішно провести музичний фестиваль до Дня Вуличної Музики, зібравши різні колективи та сольних виконавців нашого міста та регіону. Це також сприяє розвитку та творчого самовираження молоді.
Також протягом 2018 року ми реалізовували проект «Open dance», зміст якого полягає у тому, що кожного тижня у парку ім. Т. Шевченка, ми для усіх мешканців нашої громади та гостям (і маленьким, і великим) пропонували майстер-класи із різних стилів танців. Для участі танцювальний досвід не потрібен, вікові обмеження у нас були відсутні. Тому всі бажаючі могли до нас приходити і танцювати, пробувати себе. Ми заохочували учасників брати участь у так званому «танцювальному батлі», де переможці отримували різні нагороди. Даний проект отримав багато позитивних відгуків у мешканців громади.
У 2018 р. розпочато реалізацію проекту «Local act», в рамках якого ми проводимо картування ресурсів нашої громади. Ми вважаємо недоцільним реалізовувати якісь ініціативи без залучення самої молоді. Як висновок, якщо ти хочеш щось реалізувати для молоді – послухай молодь. У 2019 р. ми продовжуємо його реалізацію в нашій Ніжинській громаді, а також в інших сусідніх громадах.
Активну, ініціативну молодь ми залучаємо до участі у нашій організації, зокрема, входження до правління організації, вступ до самої організації, – як член організацій, або як волонтер. У нас майже кожного тижня проводяться різні заходи та зустрічі. Впевнено можна сказати, що ми займаємо певну нішу в інформаційному просторі нашої громади. Ми співпрацюємо з усією громадою, неважливо якого віку, головне активність та ініціативність. Саме тому розпочали створення молодіжного театру та проведення творчих вечорів у різних форматах.
Я вірю у молодь нашого міста та держави! Вірю, що ми зможемо зробити багато чого корисного для нашої громади, регіону та країни загалом.
Євгеній Коваленко
ГО «Створімо майбутнє разом», м. Ніжин, Чернігівська обл.