А чи замислювалися ви над тим, на скільки є небезпечною місцевість, де ви проживаєте? Наприклад, Кіровоградська область потерпає від впливу іонізуючого випромінювання. Саме цій проблемі був присвячений круглий стіл «Вирішення проблем урановидобувних територій щодо зменшення ризиків від іонізуючого випромінювання», що проводився громадською організацією «Флора». Представниця Інституту соціокультурного менеджменті стала учасницею даного заходу.
Пригадуючи шкільні роки, спостерігала як у кожному класі та й по всій школі в цілому вимірювали рівень радону у повітрі. За роки підхід до дослідження впливу шкідливого випромінювання змінився і, безумовно, на краще. Оскільки створюються й реалізуються відповідні програми захисту населення, проводяться дослідження та заходи подолання джерел шкідливого випромінювання.
Зокрема, Людмила Шестакова, виконавчий директор ГО «Флора», представила учасникам заходу презентацію щодо стану виконання «Комплексної програми захисту населення Кіровоградської області від впливу іонізуючого випромінювання». Людмила звернула увагу на результати програми за період від 2014 до 2018 року, зауважила з яких питань ще необхідні доопрацювання програми і покращення стану вирішення проблеми іонізуючого випромінювання.
Під час презентації особливо вразив той факт, що 85% населення Кіровоградської області не чули, або ж не знайомі із змістом програми. Відповідно, хоч програмою і було передбачено інформування населення, але реалії свідчать інакше.
Далі на учасники заходу з району мали можливість поділитися своїм досвідом локального впровадження програми, зокрема, було цікаво почули про шляхи захисту від іонізуючого випромінювання дітей однієї із шкіл Компаніївського району Кіровоградської області.
Оскільки впровадження «Комплексної програми захисту населення Кіровоградської області від впливу іонізуючого випромінювання» завершується у кінці 2018 року, учасникам заходу, після сприйнятої інформації, було запропоновано сформулювати рекомендації удосконалення подібних програм екологічного спрямування. Отже, учасники об’єднавшись у три групи, обговорювали і фіксували свої рекомендації на папері, потім кожна група представляла свої напрацювання. Організатори заходу зауважили, що опрацюють запропоновані рекомендації і передадуть їх до відповідних організацій, що будуть займатися розробкою нової удосконаленої програми щодо захисту населення від іонізуючого випромінювання.
Проведення відповідних заходів, інформування населення про актуальні дані випромінювання повинні бути регулярними і не обмежуватися проміжками реалізації тих, чи інших програм. Адже, проблема іонізуючого випромінювання нагальна для Кіровоградської області і потребує відповідних подальших дій її покращення.