Все більше і більше громадських організації, ініціативних груп одним спрямовують свою роботу на розвиток потенціалу місцевих громад. Існує багато базових інструментів з розвитку місцевих громад і є люди, які навчають використовувати їх на користь своєї громади. І Білл Стейплз – один з них, який приїхав в Україну, щоб поділитися своїм досвідом.
6 лютого 2017 року у м. Дніпро Центром підтримки громадських та культурних ініціатив “Тамариск” було організовано тренінг “Базові інструменти розвитку громад”. Тренінг був орієнтований на практиків, що працюють з громадами: цивільних лідерів і активістів, представників НДО, представників влади, бізнесменів, в чиїх інтересах запускати розвиваючі проекти в містах, та інших фахівців, залучених до процесів інтеграції суспільства, бізнесу і влади.
Білл Стейплз – основний засновник фасілітаційної, тренінгової та консалтингової компанії ICA Associates Inc.
• Найкращий світовий фасилітатор 2014 р – Зал Слави (Hall of Fame) Міжнародної Асоціації фасилітаторів (IAF).
• Член наглядової ради ICA Canada (Інститут Культурних Взаємин, Канада).
• Консультант з управління змінами.
• Майстер-тренер професійних фасилітаторів і консультантів.
• Редактор фахового журналу Групової фасилітації.
• Видавець журналу “Edges: New Planetary Patters”.
• Автор книги “Трансформаційної стратегії: Технології участі ToP” спеціалізація.
Технології участі (ToP), консалтинг, фасилітації та тренінги зі зміни організаційних і соціальних цінностей. Гармонізація поведінкових змін новим цінностям.
Білл також майстер-практик і тренер Технології участі (ToP ™), з 35-річним досвідом застосування цієї технології в корпоративному, державному, громадському секторах, а також у розвитку громад.
Білл є також сертифікованим професійним фасилітатором IAF і сертифікованим ToP фасилітатором ICA.
Білл Степлз – один із десяти професійних фасилітаторів Залу Слави Міжнародної Асоціації фасилітаторів.
Учасники тренінгу мали змогу дізнатися про нові існтрументи в роботі з громадою, які використовуються в любій точці Земної Кулі. Групова робота в мікро – групах допомогла ще більше розібратися в деяких тонкощах. Технологія “занурення” об’єднала учасників всієї групи. Серед запропонованих інструментів самим простим можна використовувати “Обмін підходами, які працюють”. Подібний інструмент багато з нас вже використовують, але без чіткого формулювання. Поділіться інформацією про свій проект або ініціативу з іншими, розкажіть, які проблеми були вирішені, які досягнення, ключові фактори. Це може бути, наприклад, план описання кейсу у формі інтерв’ю.
Ще одним із інструментів є “Проектний фреймінг” (рамочний інструмент, створення рамок підтримки). Намалюйте для себе, так звану, схему, де розпишіть рівні залучення людей до вашого проекту. У центрі схеми – ядро проекту, тобто люди, від яких будуть залежати рішення. Далі рівень залучення – люди, які іноді допомагають, далі рівень підтримки – люди, які в необхідний для вас час зможуть вирішити якесь питання, і рівень обізнаності – люди, які нічого не роблять, але без їх участі ваш проект може “рухнути”. Також, зазначте людей, допомога яких вам би була потрібна – місцевих жителів, бізнес, державні органи, волонтерів.
Години тренінгу пролетіли дуже швидко, коли злагоджено працюєш всією групою. Білл Стейплз поділився частинкою свого досвіду, і який, є дуже важливий для нас, хто працює над розвитком місцевих громад, роблячи успішним кожного члена цієї громади. Тому, якщо, почуєте, що Білл Стейплз проводить тренінг….швидше збирайтесь!!