Інтерв’ю з Віктором Хоменко – учасник проекту «Школа громадської участі – 3», голова правління Громадської організації Агенція розвитку Придніпров’я, м. Переяслав-Хмельницький Київська обл. В громадській діяльності лише рік, до дії спонукало розуміння того, що за кошти бюджету багато не зробиш, а на прикладі наших предків, які влаштовували толоки, ми можемо разом зробити комфортні умови життя, а не існування.
– Вікторе розкажіть, будь ласка, про успішні, на Вашу думку проекти, що були реалізовані Вашою організацією для громади.
– Таких проектів у нашої організації декілька. Перший проект – «Подаруй квіти місту». Це акція, яка була проведена перед Великоднем. Ми запропонували мешканцям міста принести квіти, щоб потім посадити їх на клумбах. Виявилося багато небайдужих мешканців, які принесли квіти. До акції також долучилися студенти нашого педагогічного університету, які виявили бажання створити клумбу квітів, що занесені до Червоної книги. Цю ініціативу вони вже реалізували і, що, на мій погляд, є найголовнішим – мають наміри надалі продовжувати цю акцію.
Читати “Від маленьких ініціатив до великих справ” у форматі лонгрід
Друга акція, яку ми проводили – це фотоконкурс «Проблеми твого міста». Ми запропонували мешканцям міста фотографувати проблеми і надсилати нам. Потім ми ці фотографії роздрукували, зробили невелику виставку. Визначила авторів найкращих фото. У нас було декілька спонсорів, які забезпечили конкурс призами (монопод, карта пам’яті).
В планах нашої організації продовжити реалізацію перших двох проектів, що отримали підтримку в громаді. Окрім цього, маємо намір звернути увагу громадськості й влади на проблему безпритульних собак – в нашому місті їх дуже багато. Для цього вирішили створити мультик. Це буде спільна робота з учнями початкових класів шкіл нашого міста. Мова піде про те, як потрібно ставитися до тварин. Також цей проект сприятиме вихованню у дітей почуття відповідальності. Діти мають зрозуміти – не можна взяти собаку, погратися і викинути її на вулицю. Між іншим, цей формат роботи з громадою ми отримали саме в проекті «Школа громадської участі – 3». Також маємо відмітити, що вдалося організувати ефективну співпрацю з представниками місцевої влади – вони підтримали нашу ідею і допомагають реалізовувати, міська рада надає приміщення для круглих столів та запрошує на комітети по проблемам безпритульних тварин. Також з бюджету виділено 40000 грн. на стерилізації. Місцеві підприємці виявили бажання також долучитись до акції і підтримати її фінансово, по мірі можливостей кожного. Волонтери погодились допомагати комунальним службам у програмі вакцинації, стерилізації та обліку безпритульних тварин.
На майбутнє плануємо створити платформу розвитку міста на базі будинку культури або іншої установи, де активні громадяни будуть займатися розробкою рішень щодо розвитку міста.
Окремо декілька слів про Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) та проект «Школа громадської участі – 3». Команда ІСКМ надихає на зміни – приїжджаєш після тренінгів і одразу хочеться реалізувати на практиці отримані під час навчання знання, потім чекаєш коли буде новий модуль, щоб не втратити тієї енергії до дії. Завдячуючи Школі, я можу спілкуватися з активістами з усієї країни, ми ділимося між собою досвідом, успіхами й невдачами. Це дуже корисно. Саме під час таких зустрічей виникають нові ідеї. А від ідеї до результату – один крок.
Хоменко Віктор – учасник проекту «Школа громадської участі – 3», голова правління Громадської організації Агенція розвитку Придніпров’я, м. Переяслав-Хмельницький Київська обл. В громадській діяльності лише рік, до дії спонукало розуміння того, що за кошти бюджету багато не зробиш, а на прикладі наших предків, які влаштовували толоки, ми можемо разом зробити комфортні умови життя, а не існування.
Життєве кредо – «Жити по совісті, щоб не було соромно ні дітям, ні батькам»
Контактна інформація: Viktor_kh@i.ua