Освітній семінар “Законодавчі аспекти по здійсненню Конвенції про права інвалідів” для суддів Чернігівської області пройшов 17 лютого 2015 року в місті Прилуки Чернігівської області. Уважними слухачами виступили представники місцевого суду та судді прилеглих районів.
Учасники розглянули такі теми, як статті Конвенції з питань доступності та доступу до інформації та до системи правосуддя, а також методи їх забезпечення. Жодна людина не може скористатись наданими їй правами, якщо вона не має до них «доступу», тобто відповідних умов для їх реалізації. Особливе значення ця об’єктивна вимога має у процесі реалізації прав людей з інвалідністю, оскільки їм доводиться долати чисельні додаткові перешкоди, яку не дозволяють брати повноцінну, рівноправну участь у суспільному житті.
Свобода вираження поглядів та думки, а також доступ до інформації (стаття 21 Конвенції) для людини з інвалідністю має, звичайно, той самий зміст, як і для кожної людини. Однак здійснення цього права є можливим лише за умови особливих зусиль з боку держави, оскільки людині з інвалідністю потрібні додаткові умови.
Судді були поінформовані про законодавчі заходи по здійсненню Конвенції про права інвалідів з акцентом на доступ до правосуддя та доступу до інформації. Вони ознайомились з методами забезпечення доступу і доступності до системи правосуддя, а також правами і можливостей інвалідів мати доступ. В результаті, представники судів усвідомили необхідність дотримуватись статей Конвенції про права інвалідів.
Практичний досвід втілення Конвенції по захисту і представлення інтересів людей, які мають особливі потреби, представила Тетяна Яблонська, відомий правозахисник і адвокат.
Тим не менш, завдання полягає в тому, щоб продовжувати зусилля щодо забезпечення ефективної реалізації Конвенції для того, щоб інваліди могли повною мірою користуватися всіма правами і основними свободами на рівній основі з іншими людьми.
Діяльність проходить за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив.
Олександр Підгорний
Чернігівський Центр Прав Людини
тел./факс (0462) 67-75-75
e-mail: pravo@cn.relc.com