2014 рік для нашої країни став надзвичайно важким. Для Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) 2014 рік приніс багато переживань за друзів і колег, що опинилися в біді і ми, як могли, надавали допомогу. Також цей рік був різноманітним щодо проведених заходів. Намагаючись разом вирішити проблеми, ми продовжили свою місію зі сприяння демократичній трансформації українського суспільства шляхом підтримки розвитку місцевих громад, незалежного інформаційного простору та інтеграційних процесів на локальному рівні. Багато нових людей приєдналися до нас. Місцеві та регіональні ЗМІ, Інтернет – видання висвітлювали нашу діяльність.
Нашою організацією було розпочато 3 проекти, 2 з яких було завершено. На початку 2014 року стартувала «Школа громадської участі-2» за фінансової підтримки Фонду ім. Ч.С.Мотта, в рамках якої протягом року було проведено три триденні тренінги для 23 громадських активістів з багатьох регіонів України. Навчання у Школі-2 продовжиться у 2015 році.
Влітку наша організація виступила регіональним партнером у проекті «Виклики після Євромайдану: громадський сектор у дії». Було проведено круглий стіл та сесію планування, в яких взяли участь 23 особи, серед них громадські активісти, представники органів влади та ЗМІ Кіровоградської області та м. Кіровоград.
Видано інформаційний бюлетень «НДО-Інформ» №1(50), 2014, розповсюджено 1000 примірників. Діяльність ІСКМ здійснювалась за рахунок коштів, які були надані міжнародними організаціями, органами державної влади, а також завдяки благодійним пожертвам бізнесу та громадян.
До реалізації проектів активно залучалися випускники «Школи громадської участі-1» (2012-2013 роки). Зокрема, Олена Кваша, Станіслав Черногор та Леонід Жовтило проводили тренінгові сесії для учасників «Школи громадської участі-2». Олександр Мітьков був залучений в якості тренера для проведення занять щодо створення анімаційних фільмів для дітей Молдови та Придністров’я в рамках проекту «Створення регіональних молодіжних груп соціально-культурної анімації», де наша організація виступала як партнер. 20 дітей молодших та середніх класів Молдови та Придністров’я створили мультфільми з соціально-значущих тем.
Наша організація активно підтримувала та встановлювала зв’язки з міжнародними колегами. Зокрема, було організовано навчальний візит до Польщі, де група дізналася про міжнародний досвід з організації громад та познайомилася з громадськими активістами багатьох країн.
Важливим результатом діяльності стало те, що нашу ідею Центрів місцевої активності популяризують, вірять в неї і продовжують втілювати в життя все активніше. Зокрема, Леонід Жовтило, випускник «Школи громадської участі-1» подав практику «Створення центрів місцевої активності для розвитку громади на базі будинків культури та бібліотек» на конкурс “Кращі практики місцевого самоврядування 2014”. Конкурс організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України у співпраці з Департаментом демократичних Інститутів та врядування Генерального секретаріату Ради Європи. За результатами прискіпливого конкурсного відбору практика отримала Диплом ІІ ступеня (ІІ місце) в категорії практик “Влада та громада:інформування, діалог, участь.
Члени нашої організації були активно задіяні у волонтерських проектах щодо підтримки громадських активістів, які опинилися у скрутній життєвій ситуації у зв’язку з початком воєнних дій на Сході України, а також у активній підтримці Збройних Сил України.