Інститут соціокультурного менеджменту повідомляє про початок проекту «Школа громадської участі – 2»*, який стартує із січня 2014 року. «Школа громадської участі-1» була проведена у 2012 -2013 роках, навчання в якій пройшли 60 представників з 34 громад України.
Перший етап проводився за двома напрямками: спочатку учасники пройшли тренінгові програму «Анімація громадської діяльності», розроблену та проведену фахівцями Інституту соціокультурного менеджменту, отримали уявлення про форму та зміст аніматорської діяльності , що включає в якості обов’язкових елементів теоретико-методологічний, методико-технологічний, організаційно-управлінський аспекти. Наступний напрямок був орієнтований на формування уявлення про загальну соціальну складову аніматорської діяльності, що включає в якості обов’язкових елементів уявлення про єдиний соціокультурний простір місцевої громади, соціальної діяльності, взаємодопомоги та благодійності, соціальної відповідальності, соціального капіталу та громадянської участі у розвитку місцевої громади.
На другому етапі було залучено провідних українських, російських та польських експертів з розвитку громад, створення та розвитку центрів місцевої активності, благодійності. Учасники мали змогу пройти одразу три тренінги – Тренінг «Польський досвід діяльності центрів місцевої активності та розвитку громад». Тренери Збігнев Меруньскі, Олена Хоткевич,Центри активності локальної (Польща). Тренінг «Російський досвід впровадження соціальної анімації та активізації населення за місцем проживання». Тренер Марія Петренко,Асоціація «Служіння» (Росія). Тренінг «Розвиваючи культуру благодійництва громад – забезпечуємо фінансову життєздатність Осередків громадської активності (ОГА)», тренер Руслан Краплич, Фундація ім. князів-благодійників Острозьких (Україна).
На третьому етапі учасники мали змогу самі розповісти про свою діяльність, показати практичні приклади розвитку громад. Також в рамках тренінгу вони мали нагоду прослухали декілька сесій із написання проектів.
Підсумковою частиною стала національна конференція «Соціальна анімація для розвитку культури та громад». Під час конференції були проведені наступні тренінгові сесії:
- «Розвиток благодійництва на базі осередків громадської активності(ОГА)», тренер Руслан Краплич;
- «Розвиток громад», тренер Василь Полуйко;
- «Соціальний поворот у сучасному мистецтві», тренер Марія Гончар;
- «Налагодження ефективної співпраці між ЦМА, партнерами та спонсорами», тренер Сергій Слинько;
- «Соціальне телебачення. Регіональний аспект», тренери Олена Кваша та Дарина Романська
- Майстер-клас «Мультплощадка позитивних змін: анімація», тренери Олександр Мітьков та Віталій Моргун.
Зараз учасники Школи-1 активно розвивають свої громади, реалізовують спільні і міжнародні проекти, їздять один до одного, обмінюються досвідом, проводять тренінги, майстер-класи, надають фахову консультативну допомогу, а також приймають участь у багатьох заходах як в України, так і за кордоном.
«Школа громадської участі – 2» обіцяє бути не менш насиченою, ніж попередня. Нові учасники спочатку також пройдуть тренінгову програму «Анімація громадської діяльності». До проведення тренінгів обов’язково будуть залучені українські і міжнародні експерти з розвитку громад, благодійності, створення та розвитку центрів місцевої активності. В якості тренерів також будуть залучені випускники Школи-1, які розкажуть, як змінилося їх життя після школи, поділяться своїм досвідом та історіями успіху з розвитку громад.
Незабаром з’явиться можливість подати заявку на участь у «Школі громадської участі-2». Слідкуйте за новинами на наших сайтах «Центри місцевої активності Україні» та «Історії успіху діяльності НДО», а також у групі Центри місцевої активності у мережі Facebook.
* Проект здійснюється за підтримки Фонду ім. Ч.С. Мотта.