В семінарі “Регіональні програми розвитку громадянського суспільства: як об’єднати зусилля влади та громадськості”, який відбувся в Полтаві 23 жовтня 2013 року, взяли участь представники Чернігівщини: Максименко Наталія (Громадська організація Центр «Доброчин») та Володимир Максимович (Чернігівська облдержадміністрація). Захід організовано Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації з метою представлення кращих практик виконання заходів регіональних програм сприяння розвитку громадянського суспільства із залученням громадськості.
Голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко, який привітав учасників семінару, зазначив, що проведення семінару такого рівня для Полтавщини є певною оцінкою спільних дій Громадської ради та ОДА. Керівник області висловив переконання, що без підтримки громадськості побудувати ефективне суспільство неможливо та зазначив: «Влада завжди намагається знаходити різні форми для співпраці з громадськістю. Ми завжди розуміємося з громадою, а головне чуємо що хоче громадськість. Важливо, щоб її голос міг впливати на прийняття тих рішень, які є в зоні відповідальності влади».
За словами Максима Лациби, керівника Програми розвитку громадянського суспільства УНЦПД, Полтаву обрали не випадково, саме на Полтавщині влада та громадськість мають тісну та злагоджену співпрацю: «Ми звикли, що семінари, зазвичай, проводять у великих містах, таких як Київ, Львів, Одеса. Але ми часто бачимо успішні практики взаємодії громадськості та влади, якісь новації, саме в регіонах, а не в великих містах. Саме там ми знаходимо щось нове і прогресивне. Наприклад, Полтавщина була одним із перших регіонів, де затвердили Програму розвитку громадянського суспільства «з грошима».
Захід відбувався в рамках президентської Стратегії розвитку громадянського суспільства, основними завданнями якої є:
– – приведення національного законодавства щодо діяльності інститутів громадянського суспільства у відповідність з європейськими стандартами;
– – забезпечення участі громадянського суспільства та його інститутів у процесах формування і реалізації державної, регіональної політики;
– – забезпечення умов для активізації участі громадян у процесі підготовки та прийняття управлінських рішень;
– – створення системи ресурсного забезпечення сталої діяльності інститутів громадянського суспільства.
Учасники заходу, представники регіональних органів виконавчої влади та громадські експерти, презентували стан та практики реалізації програм розвитку громадянського суспільства у Полтавській, Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській, Запорізькій, Чернігівській, Сумській областях, м.Севастополі та АРК. Також було визначено шляхи залучення громадськості до виконання основних заходів програм та сформовано рекомендації щодо змістовного наповнення заходів.