В смт. Дворічна Харківської області в приміщенні Клубу активності громади районного Будинку культури відбулося засідання ініціативної групи по створенню Районної Служби Порозуміння.
До ініціативної групи увійшли Людмила Ковтун, Любов Бабенко, Варвара Демченко – представники Центру правової інформації та консультацій для захисту прав населення Дворічнського району, Олександр Перепелиця – Колодязненський сільський голова, Олена Павленко – Рівдкодубський сільський голова, Валентина Масюк – Жовтневий сільський голова, Світлана Мороз – секретар Тавільжанської сільської ради. В засіданні ініціативної групи взяли участь Ірина Карпович – начальник відділу з організаційних питань районної ради, Наталя Коваль – начальник відділу освіти Дворічанської райдержадміністрації
Керівник Центру Людмила Ковтун розповіла про підготовчу роботу, яка проводилась протягом 2012 року:
Участь у тренінгах по оволодінню знаннями з базових навичок вирішення конфліктів та медіації. Медіація в громаді. Підвищення професійної майстерності. (Тренінги проводилися при фінансовій підтримці програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».
Проведення презентаційної зустрічі «Впровадження відновних практик в сільських громадах Дворічанського району».
В результаті підготовчого етапу створення РСП було встановлено контакт з райдержадміністрацією, районною радою та запевнення їх в доцільності використання медіації серед населення Дворічанського району для вирішення конфліктів; створена команді однодумців – медіаторів в кількості 17 чоловік.
В обговоренні мети та основних напрямків діяльності РСП байдужих не було. Свої пропозиції висловили: Олександр Перепелиця, Наталя Коваль, Людмила Ковтун, Валентина Масюк.
Дворічанська Районна Служба Порозуміння об’єднала однодумців, які пройшли навчання і будуть здійснювати діяльність, спрямовану на вирішення та попередження конфліктних ситуацій в районі.
Мета діяльності – формування сприятливого соціально-психологічного клімату в громаді:
Побудова мирного співіснування, гармонії та злагоді в громаді.
Основні напрямки діяльності Районної Служби Порозуміння:
Медіація у вирішенні конфліктів та спорів в сусідських, сімейних, трудових відносинах.
Проведення процедури Кола в громаді для дорослих та дітей. Це можуть бути :
Кола цінностей, Прийняття рішень, Тематичні, тощо.
Створення Шкільних Служб Порозуміння.