На жаль, сьогодні ще існують такі неурядові організації, які не мають технічних можливостей або знань та вмінь скористатися можливостями, які пропонує Інтернет. Насправді Інтернет пропонує величезну кількість інформації для практичного застосування тим, хто шукає фінансування. Така інформація завжди доступна й з інших джерел, якими є, наприклад, книги, довідники, журнали, професійні організації, консультанти, ресурсні центри та, звісно, інші по шукачі фінансування.
Електронна інформація відрізняється від тієї, яка пропонується у друкованих виданнях, адже в останніх міститься інформація про автора, джерело, дати тощо. До того ж, якщо ви заплатили за таку інформацію, ви почуваєте себе спокійніше щодо її якості. Перевірити інформацію, яка наявна в Інтернеті, неможливо, або принаймні, дуже складно. Перед тим, як скористатися електронною інформацією, шукачеві фінансування варто задати собі певні питання стосовно неї:
Хто розміщує в Інтернеті інформацію стосовно пошуку фінансування і навіщо?
– видавці журналу або газети із залучення коштів
– донори
– ресурсні центри
– портали третього сектору
– консультанти із залучення коштів
– шукачі фінансування.
Вони розміщують інформацію в Інтернеті з декількох причин: корисність, взаємодопомога, суспільні послуги, зв’язки з громадськістю. Будь-яка інформація такого плану стане рекламою для організації, що її надає.
Чи якісна така інформація?
Важко давати якісь поради стосовно перевірки якості інформації в Інтернеті, адже для кожного грантодавця існують власні критерії подання такої інформації. Проте завжди варто звернути увагу, чи на веб-сторінці є дата останнього оновлення інформації, що міститься на веб-сторінці.
Пошук інформації із залучення коштів
Перед тим, як розпочати пошук інформації в Інтернеті стосовно фінансування, варто визначити, що саме ви шукаєте, а потім подумати, де шукати та як. Інтернет вже давно не схожий на бібліотеку з розкиданими по підлозі каталогами. Незважаючи на це, кількість інформації в Інтернеті збільшується шаленими темпами, а методика каталогізації інформації покращується.
Цікавими можуть виявитися електронні обговорення можливостей фінансування (форуми), проте існує ймовірність того, що вас вирішать виключити з такого форуму, якщо ви не є достатньо активним.
Різні люди надають перевагу різним шляхам пошуку фінансування. Варто спробувати декілька з них, щоб визначити, які є найкращими. Тому не впадайте у відчай, коли ваші спроби щось віднайти спочатку не приносять позитивних результатів. Негативний результат – теж результат! Якщо ви знайдете потенційного донора, ви все ж таки зможете віднайти багато корисної інформації в галузі.
За матеріалами Західноукраїнського ресурсного центру
Навчальний посібник «Фандрейзинг»
Львів, 2010
Зоряна Стоцько