25 травня 2012 року до дня пам’яті художника Якова Петровича Калашника (1927 – 1967) в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилася експозиція його творів «Майстер етюдів». В цей день йому виповнилося б 85 років.
Яків Петрович Калашник народився в селі Листопадове Новомиргородського району Кіровоградської області.
Він – учасник Великої Вітчизняної війни. З шістнадцяти років в лавах народних месників боровся з фашистськими загарбниками. Після війни закінчив школу фабрично заводського учнівства (ФЗУ), працював токарем на заводі.
З 1946 по 1951роки навчався в Одеському художньому училищі, потім
з 1952 по 1957роки – у Ризькій Академії Мистецтв, де його вчителями були відомі живописці Отто Скулма та Едуард Калнинь.
У 1959-1962 роках Я. П. Калашник був на викладацькій роботі у Дніпропетровському художньому училищі. Брав участь у численних виставках. Зокрема, у Всесоюзній виставці 1966 року, а також у художніх виставках в Польщі та Фінляндії.
Помер Яків Петрович у 1967 році і був похований, як і заповідав, у Листопадовому. Всього сорок років прожив художник, але так багато зробив для розвитку живопису. Його творчий доробок – живописні і графічні роботи, безліч етюдів.
В експозиції представлені його етюди – «Маки» (1966), «Дахи» (1960), «Кафе» (1962). Це незначна частина його творів, які зберігаються у фондовому зібранні Кіровоградського обласного художнього музею.
Яків Калашник – художник самобутній, оригінальний, зі своїм баченням світу, творчою манерою виконання. У його кращих роботах оспівано красу життя, натхнення праці, цілковита гармонія людини і природи. За життя він не здобув ніяких звань, але це не применшує його таланту справжнього художника та талановитого педагога.
Ольга Шаповал – науковий співробітник
відділу науково-просвітницької роботи
Кіровоградського обласного художнього музею