Понад 60 турійчан (підприємці, депутати, керівники установ і організацій) зібралося на доброчинний бенкет у єдиному місцевому ресторані «Едем», кожен з яких при вході зробив пожертву у 200 грн.
Почесними гостями заходу стали голова Волинської обласної адміністрації Борис Петрович Клімчук та голова Волинської обласної ради Володимир Іванович Войтович, які і всі присутні, активно міняли благодійні пожертви на благодійні лотерейні квити і захоплено змагалися за лоти піднімаючи ставки на благодійному аукціоні, забравши з собою символи Шацьких озер: копченого вугра, фаршировану щуку та ще кілька призів, серед яких пишний Дідух –символ добробуту і Різдвяний оберіг.
Навіть відсутній на банкеті депутат обласної ради пан Сергій Мартиняк зумів зробити свої благодійні пожертви і брав участь у доброчинному аукціоні за допомогою свого помічника, котрий виголосив слова вдячності для всіх присутніх.
Вечір пройшов з піднесенням і в домашній обстановці затишного вогнища в каміні зі словами вдячності, під звуки музики та спів учнів і вчителів Турійської музичної школи.
Слід зазначити, що більшість лотів для благодійного аукціону та призів у благодійній лотереї надали місцеві майстри й учасники мистецьких гуртків Турійського району. Тому частина зібраних під час благодійного бенкету коштів піде на компенсацію витрачених матеріалів і невеликих гонорарів, оскільки більшість із юних майстрів – із малозабезпечених родин.
Організатори певні, що у смт. Турійськ, де мешкає всього 9000 громадян, подібний захід відбувся вперше але не востаннє, бо громада містечка й району добре консолідувалася і прагне робити більше добрих справ разом на користь громаді та людям.
Протягом грудня 2011 року подібні благодійні бенкети, вечори і бали прокотилися Волинською областю, організовані закладами культури (музичними школами, бібліотеками, будинками культури, творчими гуртками й аматорськими мистецькими колективами).
Слід зазначити, що підготовка такого доброчинного заходу тривала не менше місяця, оскільки необхідно підготувати творчі виступи, лоти для благодійного аукціону і призи для благодійної лотереї. Важливо скласти список представників (керівників і власників) бізнесу та підприємців, депутатів місцевих рад, керівників установ і організацій, кожного з яких (включно із членами їх родин) слід персонально запросити до участі у доброчинній події. Немало важливим фактором є присутність відомих і впливових особистостей, які є авторитетами для потенційних учасників із якими зустрічі, тим більше у вузькому колі бувають рідкістю. У нашому випадку VIP-ами стали Голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Петрович Клімчук та Голова Волинської обласної ради Володимир Іванович Войтович, котрі є беззаперечними авторитетами у Турійському районі, а також екс-директор Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження», головний редактор національного журналу «Вісник благодійництва» Руслан Краплич, який надав необхідні консультації у підготовці благодійного бенкету та став ліцитатором благодійного аукціону та ведучим усієї події. Зібрані під час благодійної лотереї й аукціонів (тихого, коли учасники записують розмір своїх благодійних внесків взамін на бажаний лот, гучного з чорним ящиком і оголошеними лотами) пожертви підрахувала спеціальна лічильна комісія, до складу якої увійшли представники: організатора ГО «Надія покоління», Турійської райради та райдержадміністрації, підприємець та ЗМІ. Окрім журналу «Вісник благодійництва» подію висвітлювали журналісти місцевої районної газети та Волинського державного телебачення, котрі стали першими ретрансляторами публічного звіту про зібрані пожертви.
Вже з грудня 2011 року розпочалися ремонтні роботи у Турійській музичній школі. Своє до фінансування гарантують внести Турійські районна рада і райдержадміністрація, а також Волинська обласна рада та облдержадміністрація, керівники якої надихнулися почуттям солідарності громади Турійська до вирішення проблем закладів, які дбають про культуру та розвивають музичні здібності дітей селища та всього району.
Оксана Краплич, президент Фундації імені князів-благодійників Острозьких, координатор програми «Бібліоміст» у Рівненській області,
та О. Своровська