У тренінгу взяло участь 23 представника із 14 областей України (АР Крим, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська). На участь у тренінгу було подано 146 анкет, що показує важливість цієї теми у громадському секторі.
Учасники мали нагоду поділитися враженнями та очікуваннями від громад власних населених пунктів, поділилися історіями успіху власних організацій. Такі ідеї для активізації громади як «банк часу», репетиційні студії для молоді, дитячі майданчики власними руками батьків із підручних матеріалів, соціальні газети, відродження козацьких традицій, «Свято сала» тощо викликали бажання в інших учасників одразу впровадити їх в життя і у власних громадах.
Хід тренінгу відображався в режимі он-лайн у групі «Центри місцевої активності України» в соціальній мережі Facebook. Фото, відео та яскраві цитати були доступні усім бажаючим ще під час тренінгу.
Тетяна Шоколова, представник Олександрійського районного будинку культури жартівливо зауважила, що «учасники тренінгу отримали фах – «живчики громади»!
Усі учасники отримали роздаткові матеріали, серед яких підручники «Соціальні технології. Частина 1,2» , «Ресурсне забезпечення громадських ініціатив», «Інформаційний компонент діяльності НДО», «Центр місцевої активності на базі будинку культури: методологія та технологія розвитку територіальної громади (видання третє)», бюлетень «НДО-Інформ» № 1-4 (2011), а також кожен учасник отримав 25 брошур з правової тематики, люб’язно наданих Інституту соціокультурного менеджменту Міжнародним фондом «Відродження». Ці матеріали допоможуть в інституційному розвитку організацій представники яких взяли участь у тренінгу.
Метою проекту “Підтримка процесу розвитку осередків громадської активності на базі закладів культури”, що здійснюється Інститутом соціокультурного менеджменту за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” є анімувати (оживити) заклади культури, які потерпають через кризу, надати підтримку активності громад та творчих колективів сіл, селищ і малих міст шляхом трансформування будинків культури та бібліотек в місцеві осередки громадської активності на користь громади.
Детальніше про програму: www.irf.ua.