Коли ми бачимо або чуємо, що десь відбуваються позитивні суспільні зміни, ми подумки бажаємо цього і собі. Адже кожен намагається досягти успіху, жити в кращих умовах, які сам і створив: працювати в дружньому колективі, відпочивати у безпечному місці та інше. Саме згуртована громада, яка хоче працювати здатна робити зміни у своєму оточенні. Такі люди зібралися 21 червня 2011 р. в Рівненській державній обласній бібліотеці «за круглим столом» «Суспільство та заклади культури: шляхи та методи ефективної взаємодії», в якому взяли участь представниками влади, будинків культури, бібліотек та громадських організацій.
Захід, що відбувся в рамках проекту «Спільний шлях у майбутнє»*, організували громадські організації-партнери – Інститут соціокультурного менеджменту та Фундація ім. князів-благодійників Острозьких. На круглому столі велося живе обговорення стану закладів культури у Рівненській області. Кожен учасник мав змогу поділитися досвідом, розповісти про проблеми, а також похвалитися досягненнями. У вступному слові Лев Костянтинович Абрамов, президент Інституту соціокультурного менеджменту зазначив, що наслідком дій працівників культури має бути зміна у житті конкретної людини.
Ірина Баранчук, методист публічно-шкільної бібліотеки м. Костопіль Рівненської області поділилася досвідом сільських бібліотек у вирішенні тих чи інших питань, і наголосила, що «Нажаль, сільські голови не хочуть допомагати, приймати участь у проектах».
Стосовно недоліків роботи висловилась Раїса Миколаївна Щербань, заступник директора Рівненської державної обласної бібліотеки по науковій роботі: «Світ пішов вперед, а ми залишились незмінними. Тільки “нова” людина усвідомить як працювати з громадою і як її залучити».
Приємно відзначити, що всі учасники не намагалися наголошувати лише на труднощах сьогодення, а ділились своїми звершеннями, розповідали про те, що вони встигли зробити для громади і що хочуть ще реалізувати.
Хочеться підкреслити, що всі присутні залишились після обговорення приємно вражені і говорили, що такі круглі столи, де кожен може поділитися здобутками, потрібно проводити якомога частіше. Адже почувши як багато люди намагаються зробити для громади, кожен вийшов з наміром ще інтенсивніше продовжити свою нелегку, але таку важливу справу.
* проект «Спільний шлях у майбутнє» реалізується ІСКМ в рамках програми «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що виконується Pact. Inc., завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агенцію США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, викладені в даному матеріалі є винятковою відповідальністю ІСКМ і можуть не співпадати з точкою зору USAID, уряду США та Pact. Inc.
*НДО-Інформ №3(42), 2011