На мою думку, найголовнішою перевагою від утворення об’єднаної територіальної громади є те, що гроші громади працюють на потреби людей і розвиток території. Податки залишаються в громаді і вона за їх рахунок розвивається.
Виконавчий комітет міської ради самостійно планує та сприяє місцевому економічному розвитку, вирішує питання розвитку та утримання інфраструктури об’єднаної громади, планує розвиток території громади, вирішує питання забудови території громади, благоустрою територій, житлово-комунальних послуг, утримання об’єктів комунальної власності, функціювання сфер соціальної допомоги, середньої, дошкільної та позашкільної освіти, культури та фізичної культури й спорту.
Відповідно до проекту «Стратегічного плану розвитку території», наша громада планує в найближчі роки розвивати такі сфери:
1. Екологія, підтримка енергетичної ефективності та розвиток відновлюваних джерел енергії;
2. Всебічна підтримка сільськогосподарської та інші види господарчої діяльності;
3. Розвиток освіти, культури та підтримка інституцій громадянського суспільства;
4. Підтримка зеленого туризму на основі історичних традиції;
5. Вдосконалення надання публічних послуг та розвиток інфраструктури.
У 2016 році громадам була надана Державна субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Наша, Маловисківська міська об’єднана територіальна громада, отримала субвенцію у розмірі 4 877,3 тис. грн.
На ці кошти реалізовано шість проектів: зроблені капітальні ремонти у двох міських школах (утеплення з заміною дерев’яних віконних конструкцій на металопластикові – ЗШ №4 та капітальний ремонт системи водопостачання та водовідведення – ЗШ №3); впроваджено енергозберігаючі технології в будівлі дитячоюнацького центру «Вись» (заміна дерев’яних віконних конструкцій на металопластикові, зовнішнє утеплення стін та заміна даху), в якому навчаються діти з територій усієї громади, в тому числі сільських; проведено капітальний ремонт, впроваджено енергозберігаючі технології в системі водопостачання села Паліївка (Кіровоградська обл.); проведено капітальний ремонт благоустрою головного фасаду ДНЗ «Ромашка»; проведено капітальний ремонт доріг комунальної власності в населених пунктах Маловисківської міської ради.
Значна частина коштів міського бюджету витрачається на розвиток зазначених сфер. Після об’єднання, громада змогла направити свої сили на те, що давно потребувала, і не збирається зупиняється на досягнутому. І на моє переконання, якщо одна громада змогла досягти реальних результатів, на її прикладі й інша громада також зможе досягти позитивних змін.
Наталія Онипсенко – службовець по інвестиціям та програмах розвитку в Маловисківській міській раді (м. Мала Виска, Кіровоградська обл.).