На очах Інституту соціокультурного менеджменту відбувається становлення майбутнього активу країни – наші волонтери зростають, стають активними громадянами нашої держави! ІСКМ завжди заохочує і підтримує прагнення свого колективу до саморозвитку та професійного становлення. Нещодавно 60 активних і по-справжньому талановитих школярів й студентів України, в числі котрих була і волонтер ІСКМ – Лілія Гур’янова, повернулися додому після найцікавішого та водночас найважчого івенту цього літа “Camp Model United Natios”.
З 10 по 17 серпня 2016 року в селищі Затока Одеської області відбувся “Camp Model United Natios” за підтримки Корпуса Мира (США) та пожертвуваних коштів від інших волонтерських організацій. Попрацювати з американськими волонтерами, набути ораторські та дипломатичні навички, покращити свій рівень володіння міжнародною англійською цього року забажало понад 300 українців віком від 15 до 18 років, та пощастило не кожному: на основі аплікаційних форм, що включали 5 есе англійською мовою, до табору було відібрано лише 60 з них. Ми пишаємося тим, що волонтер ІСКМ – Лілія Гур’янова пройшла відбір та стала однією із учасниць табору.
Молодь мала можливість випробувати себе в ролі представників делегацій 20 країн-участниць ООН. Як відбувався відбір, за чиєї допомоги був організований табір, лекції з яких тем прослухали підлітки, резолюції з яких питань були підписані та чи матимуть учасники змогу продовжувати розвиватись в галузі політології – відповіді та коментарі до усіх вище перелічених питань можуть дізнатися і прочитати всі бажаючі.
Член оргкомітету Лілія Чернишова відзначила, що табір «Модель ООН» проводиться в різних куточках світу. Під час нього учасники обговорюють глобальні світові проблеми, міжнародне співробітництво, вчаться публічно виступати перед великою аудиторією, аргументувати свою точку зору і правильно вести дебати та підтримувати різні дискусії. «Модель ООН» – це синтез наукової конференції та рольової гри, що відтворює роботу органів ООН і дозволяє молодим людям проявити себе в рамках тих миротворчих структур, які уособлює Організація об’єднаних націй, і дізнатися, на що вони здатні.
Кожен день «кемперів» був розписаний похвилинно: більшу частину їх часу займали дебати, лекції та підготовка до Генеральної Асамблеї – написання резолюцій. Водночас із цим, організатори доклали максимум зусиль аби наповнити тижневу поїздку підлітків справжнім драйвом та незабутніми емоціями. Тож, під час табору було проведено два фестивалі – води та фарб -, організовані тематичні вечори та дискотеки і, звісно, був відведений час на відпочинок на пляжі.
По завершенню табору, кожен з участників матиме можливість провести так званий “Міні-МУН” у своєму місті – одноденний тренінг та симуляція дебатів ООН для всіх бажаючих. Також, останнього дня табору, всі учасники розділилися за областями та групою створили свій волонтерський проект, який вони мають втілити у реальність – починаючи від “Еко-дня” в Чернігові, закінчуючи регулярними тренінгами, воркшопами та лекціями для дітей-сиріт у Києві.
Після трирічної паузи, “Camp Model United Natios”, розвиваючись, вже досягає певного успіху, і наступного року життя «кемперів» буде ще більш захоплюючим, тож не приєднатися до табору цілеспрямованому та активному підлітку й справді буде великою помилкою.