9-10 липня 2015 року у м. Миколаїв відбувся регіональний семінар для Південної України «Громадські консультації щодо проекту оновленої Стратегії екологічної політики України». Захід відбувся в рамках громадських консультацій щодо змін та доповнень до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» і став завершальним, адже раніше подібні обговорення вже пройшли в інших регіонах. Семінар було організовано Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки проекту Секторальної бюджетної політики (СПБ).
До участі було запрошено більше 30 представників активістів, екологічних громадських організацій, представників влади та бізнесу. Представника Інститут соціокультурного менеджменту також було запрошено до обговрення. Відкрив семінар заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Мац Д.А., який закликав до спільної активної роботи.
Начальник відділу екологічної політики та наукової діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України Трофименко Н.С. зазначила, що прийшов час переглянути (оновити) стратегію, і це ми повинні зробити разом. Експерт проекту СБП Голубовська-Онісімова Ганна ознайомила учасників з процесом громадських консультацій.
Далі експерт проекту Білоконь Володимир представив аналіз кореневих причин та наслідків екологічних проблем України, після чого учасники перейшли до обговорення проекту оновленої стратегії. Експерт Білоконь представив послідовно пропозиції щодо оновлених цілей 1–5, назви яких наразі такі:
Ціль 1. Формування в суспільстві екологічних цінностей та засад сталого споживання і виробництва.
Ціль 2. Забезпечення сталого й відновлюваного розвитку природно-ресурсного потенціалу України.
Ціль 3. Забезпечення інтеграції екологічної політики в процес соціально-економічного розвитку України, зокрема, шляхом впровадження ресурсно-ефективної, «зеленої» та низько-вуглецевої економіки.
Ціль 4. Досягнення стану довкілля, яке сприятиме сталому розвитку екосистем та убезпечить здоров’я людей в місцях їх проживання.
Ціль 5. Удосконалення інституційних механізмів державної системи природоохоронного управління.
Учасники ознайомилися з проектом документу, обговорили окремі положення та домовилися про подання письмових пропозицій.
Впродовж двох днів відбулось активна дискусія щодо питань екологічної політики.