Громадська організація «Селище» створена у лютому 2010 року, провадить свою діяльність на території села Селище Тиврівського району Вінницької області. Організація налічує 140 членів. Створення громадської організації було головною умовою участі у проекті ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», тому ініціативна група, що діяла в селі, стала ядром організації, навколо якого зібралися зацікавлені люди. За рік роботи організація реалізувала проект «Реконструкція вуличного освітлення в с. Селище» в рамках проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», відновивши вуличне освітлення трьох вулиць села. Громадська організація тісно співпрацює з місцевою владою.
У 2011 р. на загальних зборах громади було вирішено спільні зусилля направити на відновлення будинку культури. Ініціативна група написала проект «Відродження будинку культури с. Селище як осередку громадської та творчої активності населення», який подали на кілька конкурсів. Так, заходи по створенню осередку громадської активності, інтернет-бібліотеки, активізації гурткової роботи, випуску сільської газети були подані на конкурс Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження» «Перетворення закладів культури на осередки громадської активності та залучення творчих колективів до благодійництва».
На реалізацію заходів ми отримали 31 211 грн. Заходи по дрібному ремонту приміщення були подані на 8-ий обласний «Конкурс проектів розвитку територіальних громад», з якого отримали 30 000 грн. Одним із заходів проекту є випуск газети. Важливість його стала зрозуміла під час вивчення громадської думки після реалізації попереднього проекту. Ми зрозуміли, що люди мало інформовані про діяльність громадської організації, і саме через брак інформації ми не маємо необхідної підтримки з боку громади. На зборах громадської організації була створена редколегія газети та затверджена назва «Селищенська родина». Членами редколегії стали учасники літературної студії «Словесса», що діє в будинку культури.
Основним завданням газети є всебічне висвітлення життя громади. В кожному номері окремо виділяється «Сторінка сільської ради», де люди можуть ознайомитись з рішеннями сесій сільської ради та виконкому, а також сільський голова відповідає на запитання громадян. Газета виходить у кількості 950 примірників, що відповідає кількості дворів у селі, доставляють її волонтери. На даний момент вона фінансується за рахунок гранту Міжнародного фонду «Відродження», але зараз ми можемо впевнено заявити, що газета і надалі буде випускатися, але вже за кошти громади. Багато селищан вже зараз заявляють, що готові купувати газету.
У другому номері газети була започаткована рубрика «Що люди кажуть…», у якій ми розміщуємо відгуки людей про газету, та нові ідеї щодо тематики наступних номерів. Судячи з відгуків про перший номер, газета в селі потрібна, люди з задоволенням її читають, в редакції знаходиться багато нових ідей та пропозицій. Статті першого номера про діяльність будинку культури дали змогу привернути більшу кількість дітей до гурткової роботи, та сприяли залученню нових активістів до осередку громадської активності. Поки що найскладнішою проблемою є доставка газети. Досить непросто знайти достатню кількість відповідальних людей, які готові безкоштовно і оперативно рознести газету у кожен двір. Майже всі громадські організації, а особливо новостворені, потерпають від недостатньої поінформованості громади про їх діяльність. Дуже часто добрі справи не мають підтримки не через байдужість людей, а саме від браку інформації. І тому ми з задоволенням розповідаємо про свої досягнення в цьому напрямку і радимо скористатися нашим досвідом. А також ми будемо раді повчитися у тих, хто давно випускає власну газету.
Тел. для контакту: 097 962 99 31
Голова ГО «Селище»,
Наталія Поступайло
* – “НДО-Інформ” №5(44), 2011