У статті розглядається вплив повномасштабного вторгнення на життя мільйонів українців. Небезпека для життя, втрата близьких, знищення інфраструктури та економічна нестабільність – це основні фактори, що призводять до стресу та психологічних проблем серед населення.
Своїми думками у статті ділиться Наталія Луценко, методистка Центру культури і дозвілля Приютівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області. Вона розповідає про важливість адаптивної і психологічної допомоги для всіх мешканців громади, в тому числі ВПО, родини військових і волонтерів. В статті описані заходи психологічної підтримки, включаючи групи психологічної самодопомоги та арттерапевтичні заходи, які проводяться як працівниками закладів культури, так і громадськими активістами. Наталя наголошує, що ця підтримка необхідна не лише ВПО, але сільським волонтерам та іншим мешканцям.
Також в статті обговорюється необхідність додаткових розхідних матеріалів для забезпечення ефективної психологічної підтримки. Зокрема, заклади культури використовують ці матеріали для проведення творчих заходів, спрямованих на розвантаження та підтримку психологічного стану населення. В статті підкреслюється, що найефективнішими для місцевого населення, включаючи волонтерів, ВПО, дружин військових і маломобільних осіб, є заходи, які одразу розвантажують, а також надають можливість навчатися новому.
Крім того, розглядається важливість консультацій з фахівцями при написанні грантових заявок та розробці проєктів, а також важливість обміну досвідом з іншими громадськими організаціями та спеціалістами для покращення організації та проведення різних видів психологічної підтримки.
*матеріали взяті з бюлетеня «НДО-Інформ» №1(65), який був розроблений в рамках проєкту Інституту соціокультурного менеджменту “Локальна підтримка”.
* більш детально ознайомитись з матеріалом можна за посиланням: Бюлетень «НДО-Інформ» №1(65), 5 с.