На сьогоднішній день будинки культури перебувають у кризовому становищі. За результатами офіційної статистики кількість закладів культури клубного типу з 1990 по 2008 рік значно скоротилася, зникло 6300 будинків культури.
Ситуація ця спричинена тим, що часи змінилися, а будинки культури – ні.
Саме про ці зміни у діяльності будинків культури та закріплення їх у нормативно-правових актах і йшла мова на комунікативній зустрічі партнерів проекту «Спільний шлях у майбутнє»*, яка відбулася 23-24 лютого у м. Києві.
Реалізація проекту «Спільний шлях у майбутнє» підходить до кульмінації, а саме до адаптації нормативних актів, що регулюють діяльність будинків культури відповідно до потреб громадян. А людям, особливо на селі, просто необхідне те, місце, де вони можуть зібратися та самореалізуватися.
Результати проведеного дослідження та матеріали Національної конференції «Реформування закладів культури», яка відбулася 29-30 листопада 2010 року стануть основою для розробки відповідних рекомендацій для змін нормативно-правової бази у сфері культури. Ці зміни допоможуть будинкам культури перетворитися на центри активізації громадян та змінити життя громади на краще.
Слідкуйте за подальшими новинами на нашому сайті.
* проект «Спільний шлях у майбутнє» реалізується ІСКМ в рамках програми «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що виконується Pact. Inc., завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агенцію США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, викладені в даному матеріалі є винятковою відповідальністю ІСКМ і можуть не співпадати з точкою зору USAID, уряду США та Pact. Inc.